Domov Don Bosco SKM Ostrava

Křesťanská kolej vedená salesiány

Salesiánský klub mládeže, z. s. Domov Don Bosco je občanským sdružením (pobočným spolkem Salesiánských klubů mládeže), které nabízí možnost celoročního ubytování zejména pro věřící studenty (muže), kteří dovršili 18 let života. Dalšími podmínkami ubytování je aktivní zapojení se do života studentů na Domově i v salesiánském středisku volného času, snaha poctivě studovat a ochota spolupracovat s Bohem na svém osobním rozvoji a zrání.

Ubytování je vyčleněno 2. patro salesiánského domu na Vítkovické ulici. Nachází se v blízkosti centra, před domem je tramvajová zastávka (Dr. Malého), nedaleko autobusového nádraží či železniční zastávka Ostrava-střed. Studenti jsou členy občanského sdružení Salesiánské kluby mládeže a mají možnost se zapojit do řady kulturních, sportovních či náboženských aktivit a do služby a práce pro druhé.

K dispozici jsou dvou až čtyřlůžkové pokoje s internetovým připojením, dvě kuchyňky, společné toalety, studovna, společenská místnost s televizorem, přístup do kaple; dále je možné ve vyhrazeném čase využívat tělocvič- nu, posilovnu, nové hřiště s umělým povrchem...

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie z některých akcí Domova.

Domov Don Bosco má kromě ubytování členů SKM a jejich doprovázení za cíl spolupracovat se Salesiánským střediskem volného času Don Bosco, zejména na formaci dobrovolníků a animátorů, a podporovat děti, mladé lidi a rodiny napojené na salesiánské dílo v Ostravě.

Za výše uvedeným účelem pořádá různé aktivity, které jsou již řadu let podpořeny dotací MŠMT.


Kontakt:

P. Stanislav Jonášek, SDB (předseda klubu)
Vítkovická 28
702 00  Ostrava
e-mail: domov@ostrava.sdb.cz 
(upřednostněný způsob komunikace)

IČO: 681 45 004      DIČ: CZ68145004
Číslo účtu: 2500207920/2010

 


Jak se k nám dostanete...

 

Kde jsme na mapě:  Google / Mapy.cz 


Prosba o podporu

Vážení přátelé,
děkujeme za Vaši podporu  salesiánského díla v Ostravě modlitbou, osobním zapojením a věnovaným časem pro děti a mladé lidi i za Vaši finanční pomoc. 

Pro zaslání peněžního daru prosím využijte tyto informace.

ZA KAŽDÝ DAR DĚKUJEME.


Více informací