Víkend pro rodiny s dětmi na Orlím hnízdě

Prázdniny už skončily a školáci znovu zasedli do lavic, ale 5 rodin se salesiánem Standou Jonáškem se rozhodli, že si prodlouží prázdniny a společně prožijí první zářijový víkend na Orlím hnízdě.

V pátek jsme všichni v pořádku a úsměvem dorazili na chatu. Víkend jsme zahájili společnou večeří, seznamováním a večerní modlitbou. Po modlitbě šly menší děti spát a větší si ještě zahrály pohybovou hru Twister a s dospělými i nějaké karetní a deskové hry.

Sobotní den zájemci zahájili mší svatou, potom následovala vydatná snídaně. Po desáté hodině se počasí umoudřilo, přestalo pršet a my jsme se mohli vydat na plánovaný výlet. Někteří nevěřili, že do oběda nebude zase pršet a raději vyrazili na bazén. Ostatní se vydali po fáborkách směrem na chatu Solárka. Cestou museli překonávat nelehké úkoly, např. přejít bažinou nebo vydržet kousnutí od lišky. Na konci dobrodružné cesty čekalo na děti v kládách ukryté překvapení, které tam zanechal krteček.

Po obědě a polední odpočinku jsme si zahráli nějaké hry a upekli buřtíky nad ohněm. Po večerní modlitbě a společenských hrách, až děti konečně usnuly, jsme měli možnost společně posedět, popovídat si a dát něco dobrého.

V neděli po snídani jsme společně prožili mši svatou a po obědě a úklidu jsme se rozjeli do svých domovů. Na tento vydařený víkend budu dlouho vzpomínat a těším se, že něco podobného budeme moci prožít znovu.

 

Eva Turowská ASC

 

1 | 2

Prosba o podporu

Vážení přátelé,
děkujeme za Vaši podporu  salesiánského díla v Ostravě modlitbou, osobním zapojením a věnovaným časem pro děti a mladé lidi i za Vaši finanční pomoc. 

Pro zaslání peněžního daru prosím využijte tyto informace.

ZA KAŽDÝ DAR DĚKUJEME.


Více informací