Salesiánský kostel sv. Josefa (Don Bosco) oslavil 80 let

Salesiánský kostel sv. Josefa (Don Bosco) oslavil 80 let
12. prosince 2017

Salesiánský kostel sv. Josefa (Don Bosco) oslavil 80 let od svého posvěcení a tramvajová zastávka před ním se od neděle 10. 12. jmenuje Don Bosco

V pátek 8. 12. 2017 jsme za účasti biskupa Františka Václava Lobkowicze oslavili při slavnostní mši 80. výročí od posvěcení kostela sv. Josefa Dělníka, kterému se v Ostravě všeobecně Don Bosco - 80 let posvěcení kostela (prosinec 2017) 12říká Don Bosco. Kostel zaujme především čtyřbokou 26 metrů vysokou věží, na které je 6 metrový, v noci svítící kříž.  Tato stavba je výjimečná především tím, že jde o první sakrální stavbu s ocelovou konstrukcí u nás, kterou zhotovily nedaleké Vítkovické železárny. Kostel v letech 1973 a 1990 zabrala Krajská vojenská správa, několik let z něj byla tělocvična a pak sklady. V roce 1990 byl po nutné rekonstrukci dán do provozu a slouží opět ke svému účelu.

V sobotu večer 9. 12. 2017 oslavy pokračovaly v kostele koncertem Pěveckého sdružení moravských učitelů, kterýIMG_0312u finančně podpořil Moravskoslezský kraj.  Dnes je již vzácné slyšet zpívat mužský sbor. Bylo to jako za starých salesiánských časů.

Třešničkou a na dortu je skutečnost, že se od neděle 10. 12. 2017 tramvajová zastávka u kostela jmenuje Don Bosco. Velmi zajímavé je, že se zastávka do roku 1953 jmenovala Salesiánská, pak do 70. let dokonce nesla název Don Bosco. Pak již měla jiné názvy: Dr. Malého, ÚAN a Dr. Malého. Po několika neúspěšných pokusech se letos podařilo, že bylo Don Bosco - 80 let posvěcení kostela (prosinec 2017) 22vyhověno žádosti na přejmenování zastávky a tak jsme si v pátek v kostele na závěr mše po ohlášení této změny s chutí a radostí zatleskali. Don Bosco a hlavně tedy my jsme se nakonec dočkali.

Salesiáni k příležitosti 80 let kostela vydali oboustranný visací kalendář, který si můžete u nich koupit nebo případně zde stáhnout  a v tiskárně vytisknout ve formátu A3. Dále je v Don Bosku v prodeji limitovaná edice jubilejního vína z jižní Moravy.

Více fotek ze slavnosti je k nalezení zde

Prosba o podporu

Vážení přátelé,
děkujeme za Vaši podporu  salesiánského díla v Ostravě modlitbou, osobním zapojením a věnovaným časem pro děti a mladé lidi i za Vaši finanční pomoc. 

Pro zaslání peněžního daru prosím využijte tyto informace.

ZA KAŽDÝ DAR DĚKUJEME.


Více informací