Animátoři letos počtvrté

Animátoři letos počtvrté
26. dubna 2018

O víkendu 20. – 22. 4. prožili střediskoví i táboroví animátoři čtvrtou a zároveň závěrečnou víkendovku tohoto školního roku v Hodoňovicích

Podobně jako v předchozích víkendech měli animátoři splnit praktický úkol – tentokrát připravit a předvést motivaci před hrou. Pomocí společné reflexe poznali, na které věci mají při motivacích klást důraz a kterých se naopak vyvarovat. Na řadu přišel samozřejmě i test z vývojové psychologie, který splnili téměř všichni animátoři.

DSC_0141

Animátorské víkendy nejsou jen o vzdělávání animátorů, ale také o společném zážitku. Proto měli v sobotu večer možnost prožít velkou zážitkovou hru. Měli za úkol najít tři zraněné dívky, ošetřit je a dopravit a určené místo. To samozřejmě v úplné tmě a v neznámém terénu, část cesty dokonce museli absolvovat na lodích na přehradě v Bašce.

Letošní cyklus animátorských víkendů je tak u konce. Oproti minulým ročníkům se podařilo víkendy nastavit tak, aby na ně mohli jezdit už i animátoři – čekatelé, resp. mladí zájemci o tuto službu v budoucnu. Dalším pozitivním aspektem bylo rozdělení animátorů na střediskové (zapojují se do pravidelné činnosti ve středisku) a táborové, kteří pomáhají s přípravou a realizací pobytových akcí a velkých táborů. Obě skupiny se potkávají právě na animátorských víkendech, na kterých se vzájemně obohacují.

DSC_0199

Věříme, že systematičtější práce s animátory a jejich formace přinese užitek nejenom pro činnost programů našeho střediska, ale především pro animátory samotné.

Více fotek z akce je k nalezení zde

DSC_0328u

Prosba o podporu

Vážení přátelé,
děkujeme za Vaši podporu  salesiánského díla v Ostravě modlitbou, osobním zapojením a věnovaným časem pro děti a mladé lidi i za Vaši finanční pomoc. 

Pro zaslání peněžního daru prosím využijte tyto informace.

ZA KAŽDÝ DAR DĚKUJEME.


Více informací