Enigma

Enigma
7. srpna 2017

Tábor pro mladší 2017 5. července se 16 dětí, odhodlaných zažít týden na táboře v Hodoňovicích, sešlo ve středisku Don Bosco.

Přišli jsme na nádraží, kde jsme po chvilce narazili na neznámý kufr, který jsme vzali s sebou, protože na něm byla napsána adresa a čas, kdy a kam ho máme doručit. Ještě ten den jsme se sešli s panem Arkadiuszem a ten nám řekl více informací. Takže ten kufr, co jsme vezli s sebou, nebyl jen tak obyčejný kufr..FOTO.9 ukrýval se v něm tajný dešifrovací přístroj - Enigma. A my jsme se právě nacházeli v období 2. světové války. Další den jsme získali dešifrovací tabulky, takže jsme mohli začít luštit zašifrované zprávy. Potom jsme každý den pomáhali odboji, protože jsme se stali odbojáři. Aby nedošlo k odhalení Enigmy, museli jsme se často oslovovat falešnými jmény, které si každý vymyslel. A tábor tak plynul, až přišel poslední den. Šifra tohoto dne zněla: Operace X proběhne dnes. A taky proběhla. Vydali jsme se zachránit most, který byl hlavním spojem všech odbojářů.FOTO.61 Když jsme naši operaci dokončili, zlikvidovali jsme bombu, a vydali se zpět do tábora, uslyšeli jsme několik výbuchů. A pak nám pan Arkadiusz řekl, že je mezi námi nějaký zvěd, a proto nás nechal zavézt na neznámé místo odkud se každá skupinka měla dostat někam, kde na nás Arkadiusz čekal i s jeho pomocnicí. Každou skupinku nechal vysadit jinde, a dostali jsme kufr, vysílačku a mapu. V jednom z kufrů byla Enigma. Jednu skupinku nacisté unesli, a my ostatní FOTO.96jsme je pak museli zachránit. A pak.. jsme přišli na to, kdo byl ten zvěd.. Byla to jedna z jeho pomocnic, které dal i klíč od kufru ve kterém byla Enigma. Potom jsme bojovali proti nacistům, kteří získali jmenný seznam každého z nás a my jsme ho museli zničit, abychom se pak mohli s klidem vrátit domů. Po dlouhém boji se nám to konečně povedlo a my jsme ten seznam nechali shořet. Takže jsme vyhráli bitvu proti nacistům. Nevyhráli jsme celou 2. světovou válku, ale i touto bitvouLi jsme pomohli odboji. Nakonec celý tábor skončil dobře, a my jsme si ho moc užili.

Lili Kročková 

více fotek z akce je k nalezení zde

Prosba o podporu

Vážení přátelé,
děkujeme za Vaši podporu  salesiánského díla v Ostravě modlitbou, osobním zapojením a věnovaným časem pro děti a mladé lidi i za Vaši finanční pomoc. 

Pro zaslání peněžního daru prosím využijte tyto informace.

ZA KAŽDÝ DAR DĚKUJEME.


Více informací