PODZIMKY 2018

PODZIMKY 2018
9. listopadu 2018

Během posledních pár dní měsíce října proběhl podzimní tábor v Hodoňovicích.

Tentokrát s tématem Mimoni. Jak tábor viděli naši účastníci? Posuďte sami:

Letěli jsme vesmírnou lodí a ztroskotali jsme na planetě mimoňů, kde již 200 let nerostly banány, a proto jej museli něčím nahradit a narazili na jablíčka. Jenže jablka mimoňům nedělají moc dobře, objevují se jim po nich zelené fleky na celém těle. Museli jsme navštívit Alchymimoně, aby nám pomohl, co s tím dělat. Ten nám dal papír s ingrediencemi na lektvar, který je uzdraví. Poté jsme také stavěli nemocnice, aby mohli vůbec kde přebývat, když byli nemocní.
Jenže planeta mimoňů byla zamořena nebezpečným plynem a z mimoňů se stali nebezpeční tvorové, kteří nás pouze dotykem mohli zabít. Museli jsme proto najít protilátku, která mimoně promění zpátky na jejich podobu, a abychom my mohli žít v čistém ovzduší. Protilátku se nám sice podařilo najít a zachránit planetu, ale čtyři mimoně se díky plynu a působení jablek na jejich malé tělo nám nepodařilo zachránit a otrávili se.

_DSC0359 _DSC0639

A proto jsme začali pátrat po banánech, aby mimoňů neubývalo. Zjistili jsme, že jeden padouch uchovává velkou plantáž banánů a spolu s nimi uchovává i semínka banánovníku. Rozhodli jsme se pro ně jít, úspěšně. Semínka jsme později zasadili do země a jablíčka už nikdo neměl potřebu jíst.“

Áďa Žižlavská

Více fotek z tábora je k nalezení zde.

_DSC0894

Prosba o podporu

Vážení přátelé,
děkujeme za Vaši podporu  salesiánského díla v Ostravě modlitbou, osobním zapojením a věnovaným časem pro děti a mladé lidi i za Vaši finanční pomoc. 

Pro zaslání peněžního daru prosím využijte tyto informace.

ZA KAŽDÝ DAR DĚKUJEME.


Více informací