Podzimní tábor VIVV

Podzimní tábor VIVV
4. listopadu 2014

I o letošních podzimních prázdninách jsme se mohli těšit na tradiční podzimní tábor v Hodoňovicích, tentokrát v duchu Výzkumného Institutu Výzkumu Vajec, tedy VIVV.

A jak tento tábor viděly naše děti? Posuďte sami.  

Na nádraží nás vedoucí, nebo vlastně skořápka, žloutek a bílek, uvítali scénkou, jejíž podstatou byla otázka: „Co je důležitější: žloutek, bílek nebo skořápka?“ Po příchodu do výzkumného centra v Hodoňovicích se nám dostalo přivítání šíleného vědce, který požadoval, abychom chytili výzkumný objekt - slepici Kunhutu, která pobíhala v areálu této budovy. Zanedlouho poté jsme byli rozděleni do tří výzkumných týmů (bílci, skořápky, žloutci), ve kterých jsme v následujících dnech plnili mnoho dalších zadaných úkolů: postavit modul pro vajíčko, aby se mohlo bezpečně vrátit na planetu Zemi z vesmíru (dva pokusy z osmi byly téměř úspěšné), vžít se do role pašeráků nejrůznějšího zboží (legálního i nelegálního – například dračí prd), zjistit co nejvíce informací o vajíčku od Hodoňovických obyvatel, naučili jsme se tančit „Měsíční tanec“ a také jsme si zahráli spoustu her: mnohonožky, (nedělní) metro, slepice-kuře-vejce (vylepšená verze hry farář-vikář) a indiány. Pondělní večer byl pro nás a vědce významný – v tento večer se v blízkosti naší budovy vyskytlo vzácné zlaté vejce, a proto jsme se společně vydali hledat tento jedinečný exemplář. Otec Fura a jeho další pomocníci měli pro nás připravených osm nelehkých úkolů, za jejichž splnění jsme byli odměněni indiciemi, které nás dovedly k potřebné odpovědi. Tu jsme po vypršení limitu sdělili otci Furovi a on nám předal vzorky námi hledaného vejce. Avšak naše radost ze splnění úkol byla předčasná – v úterý ve čtvrt na pět ráno napadl naše výzkumné centrum N.E.T.V.O.R. (Nelegální Evropský Trh s Vaječnými Objevy a jejich Rozprodávání). Byli jsme nuceni zavázat si oči, abychom se nenakazili škodlivými látkami vypuštěnými do ovzduší a následně také odvezeni po týmech na námi neznámá místa. Věci k dispozici se daly spočítat na jedné ruce – ovocný perník a obálka s pokyny. Kvůli nedostatku světla, jsme se vydali k nejbližší lampě a podle pokynů jsme se asi za hodinu všechny tři skupinky setkali u kostela v Palkovicích. Odtud jsme za východu slunce zamířili zpět do Hodoňovic. Cestou nás však napadl nepřítel - N.E.T.V.O.R. a zajal polovinu z nás. Už v menším počtu jsme tedy došli zpět k budově, kde na nás čekali osvobození kamarádi. Společně s pomocí vědců jsme dali dohromady všechny vzorky zlatého vejce a získali naší základnu zpět. Odpoledne nás čekala poslední zkouška – museli jsme prokázat důležitost všech částí vajíčka a spojit se, abychom se dostali do hlídaného objektu, ve kterém byla ukryta naše odměna. Akce byla úspěšná a my jsme se zaslouženě mohli vrátit do tepla. Po celou dobu tábora se kuchař a kuchařky starali o to, abychom jedli minimálně 2x denně vajíčko a nebyli tak ošizeni o bílkoviny a mnoho dalších látek, které vejce obsahuje, takže jim patří velký dík a myslím, že patří také vedoucím, kteří odvedli velký kus práce a připravili pro nás nezapomenutelné podzimní prázdniny!

TZ

 

fotky z tohoto tábora naleznete zde

Prosba o podporu

Vážení přátelé,
děkujeme za Vaši podporu  salesiánského díla v Ostravě modlitbou, osobním zapojením a věnovaným časem pro děti a mladé lidi i za Vaši finanční pomoc. 

Pro zaslání peněžního daru prosím využijte tyto informace.

ZA KAŽDÝ DAR DĚKUJEME.


Více informací