Vánoce – Programy pro školy

Vánoce – Programy pro školy
20. prosince 2017

„Děti, těšíte se na Vánoce?“; „Joooooo!!!“; „A na co se nejvíce těšíte?“ „Na dárky, na stromeček, na bramborový salát a řízek, na to, že budeme jako rodina spolu, na sněhuláka…“; „A proč vlastně slavíme Vánoce?“ „….???...“

Tak nějak jsme začínali náš rozhovor v těchto dnech s dětmi z různých škol, které k nám přicházely na Programy pro školy. Každá třída měla svůj program. Ti nejmenší měli vyprávění o sluníčku nebo hvězdě, o jejich září a jasu, a o tom, že Boží Syn Ježíš je pravé světlo, které přivádí lidi k lásce, dobru, pokoji. Starší děti měli powerpointovou prezentaci, při kteréDSC_0361 dostali spoustu informací o narození Ježíše, jako historické postavy. No a ti nejstarší to už měli těžší. Ti prožívali Vánoce v hudbě nebo v umění. Měli pracovní listy, při kterých řešili záhady starodávných obrazů nebo se zaposlouchali do afrických vánočních koled. Každá třída pak odcházela s nějakým výrobkem, vlastnoručně vytvořeným.

Program byl moc krásně a mile uspořádán, díky Katechetickému centru na Ostravsko-Opavském biskupství a také díky našim všem lektorům.

Janina Sachová

Více fotek z programů je k nalezení zde

DSC_0129

Prosba o podporu

Vážení přátelé,
děkujeme za Vaši podporu  salesiánského díla v Ostravě modlitbou, osobním zapojením a věnovaným časem pro děti a mladé lidi i za Vaši finanční pomoc. 

Pro zaslání peněžního daru prosím využijte tyto informace.

ZA KAŽDÝ DAR DĚKUJEME.


Více informací