Víkendovka Bosco dance I.

Víkendovka Bosco dance I.
4. prosince 2017

Když se spojí parta skvělých děvčat, tanec a Salesiánské středisko je z toho Bosco dance :)

Mlha, zima, večerní šero… skupinka děvčat míří ze Salesiánského střediska Don Bosco k tramvajím, kolem nich profičí modré salesiánské auto plné věcí… náhoda? Ale ne… začíná Bosco dance.

V páteční večer 24. listopadu jsme v rámci tanečních kroužků Romské tance a Freestyle uspořádaly pro děvčata menší víkendovku. Tentokrát jsme zamířily k sestrám Salesiánkám, které nám poskytly zázemí v jejich Oratoři v Ostravě - Zábřehu. Tématem setkání byl Advent a příprava na narození Ježíše. O tomto tématu si s námi povídala sestra Dagmar, která nám rovněž ukázala jejich Středisko a povídala o tom, čemu se zde věnují. Poté následovala svědectví našich animátorek, které ostatním děvčatům povídaly o tom, jak začínaly chodit do Střediska a co to pro ně znamená teď a minichvály, v rámci kterých děvčata přistupovala s hořícími svíčkami k oltáři a vytvořila z nich srdce. Během setkání jsme také nacvičovaly tance na Mikulášské vystoupení, které nás čeká 5. 12. ve Středisku Don Bosco, povídaly si, společně si vařily a podívaly se na zajímavý film Zázraky z nebe.

Celé setkání až moc rychle uteklo a my se už těšíme na další setkání – tentokrát předvánoční v Hodoňovicích.

Foto z víkendovky je k nalezení zde.

Hanka a Stanka

DSC_0135

Prosba o podporu

Vážení přátelé,
děkujeme za Vaši podporu  salesiánského díla v Ostravě modlitbou, osobním zapojením a věnovaným časem pro děti a mladé lidi i za Vaši finanční pomoc. 

Pro zaslání peněžního daru prosím využijte tyto informace.

ZA KAŽDÝ DAR DĚKUJEME.


Více informací