Cesta kolem světa

Cesta kolem světa
17. července 2012

Dne 29.6 jsme vyrazili dobývat svět. Rozhodli jsme se, že objedeme všechny kontinenty, ze kterých se náš svět skládá.

Sestavili jsme tým zkušených cestovatelů a naverbovali jsme hromadu cestujících. Nasedli jsme do vlaku směr Evropský kontinent, ač se zpožděním jsme dorazili k lodi, která nás měla dovést dále. Ubytovali jsme se, posilnili a uložili ke spánku, abychom nabrali sílu na další kontinent.
Další země, kterou jsme navštívili, byla Amerika, kterou nás provázeli slavný Vinnetou a Old Surehand. Vyzkoušeli jsme si lov bizonů a rozdělávání ohně, večer jsme si vyzkoušeli, zda se bojí na stezce dospělosti, kterou indiáni musí absolvovat. Unavení, ale spokojení jsme se společně pomodlili, vytočili jsme Odměny a tresty na kole štěstí a ulehly k nerušenému spánku.
Ráno jsme se probudili v divoké Africe, kterou nás provázel cestovatel a jeden místní domorodec. Celý den byl velmi náročný, cestující museli prokázat zručnost a obratnost a večer za odměnu si upekli nad ohněm nafouklou žížalu, což je místní specialita. Den byl velmi náročný a teplý, a tak jsme jej trávili i v místní řece, kde jsme se museli poprat s krokodýly.
Posledním kontinentem byla Asie, která nám nachystala zajímavý den, kdy si cestující vyzkoušeli malování, oběd jsme jedli tradičními hůlkami a den zakončili v kapli opět modlitbou. Pak všichni cestující byli náležitě za své snažení odměněni a vyslání do svých kajut, aby nabrali sílu na dlouhou cestu zpět.
Tábor byl super, děkuji moc Krmičovi, Kubovi, Tonovi, Kryse a Radaně a těším se na další spolupráci.  
                                                                                         
                                                                                                                  Eva Horňáčková

 

Fotky z tábora

Prosba o podporu

Vážení přátelé,
děkujeme za Vaši podporu  salesiánského díla v Ostravě modlitbou, osobním zapojením a věnovaným časem pro děti a mladé lidi i za Vaši finanční pomoc. 

Pro zaslání peněžního daru prosím využijte tyto informace.

ZA KAŽDÝ DAR DĚKUJEME.


Více informací