Čtvrtý animovíkend v Hodoňovicích

Čtvrtý animovíkend v Hodoňovicích
8. června 2012

První víkend v červnu patřil animátorům našeho salesiánského střediska. Totiž od 1. do 3. června 2012 v Hodoňovicích proběhl čtvrtý a zároveň poslední animátorský víkend v tomto školním roce.

V pátek náš víkend začal jinak než obvykle. Aktivně jsme se všichni zapojili do Noci kostelů a tím jsme, teda hlavně Kuba Macošek, tak trochu proslavili naše středisko. Česká televize s Kubou při slaňování z věže natočila reportáž a interview, které bylo následně odvysíláno v Českém rozhlase.
Tentokrát byl naším hostem Pavel Ženíšek, kterého též zná většina pod přezdívkou Gambi, se kterým jsme si v sobotu povídali na téma handicapovaní a společnost. Abychom se do světa handicapovaných lidí dokázali tak trochu vžít, zahráli jsme si hru Croket, kde v každé skupince musel být jeden handicapovaný, a tak jsme si aspoň nachvíli vyzkoušeli, jaké je pro nás soužití ve společnosti s handicapovanými a naopak.
Odpoledne jsme zabrousili do antropologie. Bavili jsme se o člověku a výchově a co konkrétně my můžeme přinášet dětem v oratoři a jak na ně můžeme působit.
Náš program pak vyplňovala hra Člověče, nezlob se v tak trošku netradičním, fyzicky náročnějším podání. Večer však byl klidnější. Gambi nás uvedl do světa čínských čajů, a tak se kaple nekaple proměnila v čajovnu plnou nejrůznějších chutí a vůní.
V neděli po trošku náročnějším vstávání jsme se sbalili a po úklidu a mši svaté jsme se opět rozjeli do našich domovů a společně se můžeme tešit na další animovíkend v novém školním roce.

                                                                                                                   Soňa Zapletalová

Fotky k nahlédnutí

 

Prosba o podporu

Vážení přátelé,
děkujeme za Vaši podporu  salesiánského díla v Ostravě modlitbou, osobním zapojením a věnovaným časem pro děti a mladé lidi i za Vaši finanční pomoc. 

Pro zaslání peněžního daru prosím využijte tyto informace.

ZA KAŽDÝ DAR DĚKUJEME.


Více informací