Vítězem Don Bosco ligy se stal Bílý nosorožec

Vítězem Don Bosco ligy se stal Bílý nosorožec
26. června 2012

Po posledním 7. kole žákovské ligy byl vyhlášen vítěz a poháry a medailemi byly oceněny první tři týmy. Úvodní ročník z brusu nové soutěže hrané na novém hřišti byl slavnostně zakončen za přítomnosti čestného hosta, Antonína Bučka, brankáře FC Baník Ostrava. Vítěz obdržel velký putovní pohár.

Prvního ročníku Don Bosco ligy se zúčastnilo celkem 8 týmů. Hrálo se pouze na jaře, jednokolově a všechny zápasy proběhly na novém hřišti s umělou trávou. První čtyři týmy byl velice vyrovnané a o pořadí rozhodl jednobodový rozdíl či dokonce skore. Od kola ke kolu se hrál stále lepší fotbal. Bylo znát, že týmy se více připravují na svého příštího soupeře a zvykají si na nové hřiště. Obdiv si zaslouží družstvo Bedřiška, které i přes prohry s vysokým skore se nevzdalo, dohrálo soutěž se ctí do konce a v poslední zápase bylo již rovnocenným soupeřem. Poděkování patří profesionálním rozhodčím z České asociace fotbalových rozhodčích, kteří s trpělivostí odpískali mnohdy vypjaté zápasy. Mnozí hráči a někdy i trenéři  měli především problémy se slušným vyjadřováním, což se ke konci soutěže po napomenutích čátečně zlepšilo.

 Na začátku slavnostního vyhlašování ředitel Střediska Don Bosco Jiří Caha hráčům připomenul, že nejen míč, ale i fotbalista má duši, která také není vidět a  stejně důležitá pro život člověka, jako ta duše v míči. Píchlý míč nebo prázdný míč je k ničemu, stejně jako je neužitečný člověk, který nemá v sobě zdravého ducha.

Již nyní se těšíme na start 2. ročníku DB ligy, která se již bude hrát dvoukolově: podzim - jaro. Pravděpodobně přibude min. jeden tým. Velký dík patří také organizátorům soutěže: Michalu Přívratskému a Rudolfu Pavlíčkovi s jejich spolupracovníky.

 

 FOTKY ZDE

Prosba o podporu

Vážení přátelé,
děkujeme za Vaši podporu  salesiánského díla v Ostravě modlitbou, osobním zapojením a věnovaným časem pro děti a mladé lidi i za Vaši finanční pomoc. 

Pro zaslání peněžního daru prosím využijte tyto informace.

ZA KAŽDÝ DAR DĚKUJEME.


Více informací