Výsledky turnaje v malé kopané 31.3.2012

Výsledky turnaje v malé kopané 31.3.2012
25. dubna 2012

Poslední březnovou sobotu naše středisko hostilo tradiční jarní turnaj v malé kopané. Z deseti zúčastněných družstev se z vítězství po tuhém boji radovalo mužstvo Vršavec A z Frýdku-Místku.

V sobotu 31.3.2012 se odehrál na novém hřišti v areálu Dona Bosca tradiční jarní turnaj v malé kopané. Zúčastnila se jej jak mužstva domácí - ostravská (Fifejdos, Ještěrka z Radvanic, KCOD OSTRAVA ČD, Don Bosco a DCHOO Vesnička soužití), tak mužstva přespolní (Vršavec A a Vršavec B z Frýdku-Místku, Jachtař - Opava, Frýdlant nad Ostravicí). Čestným hostem bylo saleziánské mužstvo SDB Mamateyova z Bratislavy, které se podle očekavání prezentovalo velmi kvalitním výkonem.

Po úvodním slově ředitele střediska Jiřího Cahy, ve kterém poznamenal, že se jedná vůbec o první turnaj na novém hřišti, byla mužstva rozlosována do třech skupin po třech a v jednom případě čtyřech týmech. Týmy v rámci skupin hrály systémem každý s každým a první dva postupovaly přímo do čtvrtfinále. Čtyři týmy na nepostupových pozicích se o zbylá dvě čtvrtfinálová místa utkala v dodatečné baráži.

I přes nepříliš fotbalové počasí se hrála velmi kvalitní utkání, ve kterých rozhodovaly maličkosti. Většina týmu byla fotalově na podobné výkonostní úrovni, což se projevilo především ve vyřazovacích bojích, kde často o vítězi a poraženém rozhodovaly až pokutové kopy. Ne jinak tomu bylo i v souboji o třetí místo, ve kterém se mezi sebou utkaly SDB Mamateyova a Ještěrka. V základní hrací době skončil duel výsledkem 2:2, proto o zisku medailí rozhodly penalty. V nich se více fotbalové kvality a možná i štěstí přiklonilo k slovenskému týmu, který tak obsadil konečné třetí místo.

Až do finále se probojovaly týmy Vršavce A z Frýdku-Místku a Fifejdos. Přítomní fanoušci očekávali velmi vyrovnaný a napínavý duel. Fotbalisté Vršavce ovšem byli proti a už od úvodních minut diktovali tempo hry. Nakonec zvítězili přesvědčivým výsledkem 4:0 a radovali se ze zisku zlatých medailí.

Ke kvalitě turnaje přispěla především kvalitní organizace a příprava celé akce. Velký dík patří hlavnímu organizátorovi Rudovi Pavlíčkovi a jeho týmu pomocníků - Vojtovi Zuchnickému, Vaškovi Lipinskému, Janě Kopřivové, zdravotnici Terce Zuchnické, která naštěstí neměla příliš práce, a také rozhodčím a paní kuchařce, která pro hladové fotbalisty připravila vynikající guláš.

 

Konečné výsledky turnaje:

  název týmu  město 
 1. Vršavec A  Frýdek-Místek
 2. Fifejdos  Ostrava - Fifejdy 
 3.  SDB Mamateyova  Bratislava 
 4. Ještěrka  Ostrava - Radvanice 
 5. KCOD OSTRAVA ČD Ostrava
 6. Don Bosco  Ostrava 
 7. Jachtař  Opava 
 8. Frýdlant  Frýdlant nad Ostravicí 
 9. Vršavec B Frýdek-Místek
 10. DCHOO Vesnička soužití  Ostrava - Muglinov 
 

FOTOGALERIE

Prosba o podporu

Vážení přátelé,
děkujeme za Vaši podporu  salesiánského díla v Ostravě modlitbou, osobním zapojením a věnovaným časem pro děti a mladé lidi i za Vaši finanční pomoc. 

Pro zaslání peněžního daru prosím využijte tyto informace.

ZA KAŽDÝ DAR DĚKUJEME.


Více informací